Skoči na glavno vsebino

Koordinatorica projekta: Katarina Antloga, varuhinja etike in vrednot


Članice tima so: Nataša Vivod, Franja Turnšek, Ana Gregorc.

Program temelji na zavedanju, da je vprašanje etike in vrednot v vzgoji in izobraževanju vse prevečkrat podvrženo poskusom vplivanja različnih ideoloških in svetovnonazorskih pogledov. Spodbuja temeljne in obče veljavne vrednote, ki temeljijo na tradiciji evropske kulture in zgodovine in ne posameznih ideoloških pogledov.

Cilj: krepitev kompetence vzgojiteljev za integracijo etike in vrednot v vzgojno-izobraževalno delo, ozaveščanje in motiviranje otrok za odločanje in obnašanje, ki temelji na etiki, vrednotah in znanju, krepitev stabilne družbe.

 

V šolskem letu 2017/18 bomo delali na naslednjih domenah (vrednotah): SKRB ZA SOČLOVEKA, INTEGRITETA, PRAVIČNOST.

 

V projekt bomo vključeni vsi zaposleni, otroci in starši.

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost