Skoči na glavno vsebino

Bistveni del dejavnosti so se odvijale okoli klopotca. Tako smo z vsemi čutili spoznali kaj je klopotec, zakaj ga uporabljamo, kakšen je videti od daleč ali blizu. Lahko smo za začutili z tipom, vidom, sluhom, tudi povohali smo ga kakšen je njegov vonj. A na žalost smo ugotovili, da nič posebnega. Spoznali smo različne vrste klopotcev, iz česa so sestavljeni, kakšne običaje imajo ob postavljanju in pospravljanju… Skratka, pri uprizarjanju na liste nismo imeli več toliko težav, saj smo se izurili z različnimi tehnikami in osvojili osnovo risanja in slikanja. Cilj smo dosegli, saj smo tudi preko ustvarjalnega giba uprizorili klopotec in zelo uživali ob poslušanju narodne glasbe in plesu.
Otroci so ob temi klopotec zelo uživali, se naučili veliko novega in zanimivega. Ob tem sva se tudi obe strokovni delavki veliko naučili.

Poglejte nas v galeriji

 

      

 

 

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost