Skoči na glavno vsebino

1. Pohod: Tomaž nad Vojnikom

 

V soboto 29.3.2014 se je 22 mavričnih planinčkov podalo na pohod do Planinske koče na Tomažu nad Vojnikom.
Pričakalo nas je lepo, sončno jutro, ki je kar hrepenelo po dobri volji in pozitivni energiji. Otroci so uživali na poti, premagovali različne ovire, spoznavali različne cvetlice in iskali planinske markacije, ki so nas usmerjale vse do našega cilja.
Na poti nas je pričakal tudi g. Franc Ofentavšek, ki nam je pokazal HUDO LUKNJO in otrokom povedal anekdoto o izgubljenem zmaju. Ob poti smo pokukali v staro hišo, kjer smo videli črno kuhinjo in način kuhanja v njej.
Pri cerkvi na Svetem Tomažu nas je pričakal predsednik Planinskega društva Vojnik g. Mirko Blazinšek, ki je vsakega pohodnika po planinsko krstil.
Na koči pri Tomažu smo si privoščili malico, izpolnili Cici dnevnik in se počasi podali nazaj do vrtca.

 

Poglejte nas v galeriji

 

Mentorica Planinskega krožka:
Tina Ošlak

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost