Skoči na glavno vsebino

 

Nočni pohod z lučkami na Konjsko

Mavrični planinčki Vrtca Mavrica Vojnik smo se v petek, 4. 3. 2016, podali na pohod z lučkami na Konjsko. Z vrtca smo krenili ob 16.30, še po svetlem in se po dobri uri hoje ustavili na turistični kmetiji pri Poholet, kjer sta nas prijazno sprejela ga. Danica in g. Edi.  Pogostila sta nas s čajem in toplim zavetjem, kjer smo lahko pojedli težko pričakovano planinsko malico in si nabrali moč za nadaljevanje poti.

Ko smo zaključili z malico nas je zunaj že pričakala tema. Opremili smo se z lučkami in pot nadaljevali skozi gozd proti Vojniku. Otroci so bili vznemirjeni, presenečeni in polni domišljije. Navdušenje in veselje ob hoji po temi je bilo nepopisno. Otroci so prepevali, pripovedovali zanimive dogodivščine in se igrali s svetlobo svojih lučk.

Pot smo zaokrožili in se vrnili do vrtca, kjer so nas že pričakali starši. Še nekaj dni po pohodu so otroci navdušeno pripovedovali o doživetjih in lepih trenutkih.

Mentorica planinskega krožka:

Tina Ošlak 

IMG 4969

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost