Skoči na glavno vsebino

Mavrični ljudje iz igralnice številka 5

Oglašava se vam iz igralnice številka 5, kamor je septembra letos vstopilo 13 malčkov starih od 1,5 do 2,5 let. V igralnico so skupaj s svojimi starši zakorakali prvič; ravno tako kot jaz in Nataša. Sprašujem se komu je srček udarjal močneje: nama ali najinim novinčkom skupaj z mamicami…

Cilj nama je, da otroci v skupini dobijo svoje mesto in se v njej počutijo varne in sprejete. V prvih dneh sva dali poudarek na individualnih stikih z otroki, kjer so otroci spoznavali odrasle, prostor, sovrstnike. Med nama in otroki se naj splete močna čustvena povezanost. Ko se bodo otroci v novem okolju počutili varno in sproščeno, bodo postali dovzetni tudi za zunanje impulze. Vzpostavili sva tudi nujno potrebno sodelovanje s starši, saj imajo različne strahove ob vstopu svojega otroka v vrtec, kar je seveda pričakovano, vendar vem, da bodo po uvajanju vsi  zadovoljni s počutjem svojega otroka v  skupini.

 Strokovni delavki: Vesna Kalčič, vzgojiteljica in Nataša Vivod, pomočnica vzgojiteljice

 

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost