Skoči na glavno vsebino

V vrtcu je zelo pomembno, da so otroci obuti in oblečeni vremenskim razmeram in dejavnostim primerno.

Priporoča se, da imajo lahkotna, bombažna oblačila, ki jih pri gibanju ne omejujejo. Oblečeni naj bodo večplastno, da se jih lahko po potrebi sleče in ponovno obleče. V primeru dežja naj imajo otroci s seboj nepremočljive gumijaste škornje, dežnike ali palerine. Poskrbeti je potrebno za ustrezna pokrivala tako v zimskih kot v poletnih dneh. Pozimi ne pozabimo na rokavice, šale in kombinezone. Majhne gumice in špangice predstavljajo nevarnost, zato se priporoča, da imajo otroci ali obroč za lase ali dovolj velike nekoničaste špangice.

Zaradi različnih aktivnosti, ki se dogajajo v vrtcu in na prostem je obutev zelo pomembna. Obuvalo mora biti udobno in varno, da se lahko otroci svobodno gibljejo.  Primerni so zaprti ali polodprti čevlje z opetnikom (npr. čevlji v stilu športnih copatov, sandali, copati z opetnikom), ki dajejo nogi oporo in ne drsijo. Neprimerna obutev se pojavlja zlasti v toplejših mesecih kot so kroksi, japonke in drugi natikači.

(Skupno 299 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost