Skoči na glavno vsebino

Planinski pohod po dolini mlinov

Mavrični planinčki smo se v soboto, 16. 4. 2016, podali na naš tretji planinski pohod. Iz Dobrne smo se po trim stezi povzpeli do Doline mlinov, ki se nahaja pod hribom Temnjak, kjer ob vznožju hriba priteče potok, ki je bil včasih poln vode in je v tej dolini poganjal kar 7 mlinov, ki so mleli za domače potrebe ali pa za dodatni zaslužek. Eden izmed mlinov je obnovljen in še vedno deluje.

Pot smo nadaljevali do obore jelenov (Lamperček) v bližini Vinske gore. Privoščili smo si pravo planinsko malico, saj smo bili pošteno lačni. Ogledali smo si lovsko sobo s številnimi trofejami, med katerimi je največje navdušenje požel nagačen medved.

Z jabolki smo nahranili velike jelene in muflone. Po številnih doživetjih smo se polni lepih vtisov vrnili v dolino, kjer smo nas pričakali starši.

dsc 5737 dsc 5742 dsc 5747 dsc 5756 dsc 5759 dsc 5761dsc 5766dsc 5783 dsc 5789

Mentorica planinskega krožka:

Tina Ošlak               

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost