Skoči na glavno vsebino

Igra je način, kako otrok spoznava zunanji svet,
igra je za otroka učenje,
igra je zanj resna oblika vzgoje,
igra je nujno potrebna otroškemu organizmu, ki raste.
(Krupska)

 

Igralnica 4

 

Smo skupina 19-ih radoživih otrok Vrtca Mavrica Vojnik. V naši skupini je 8 deklic in 11 dečkov, starih 2–4 let. Veliko raziskujemo, plešemo, telovadimo in ustvarjamo izdelke, ki jih lahko praktično uporabljamo, ali z njimi okrasimo prostor. Najbolj smo veseli, ko odkrijemo in spoznamo kaj novega.

Naš pomemben, nepogrešljiv element učenja, razvoja in napredka je igra. Z njo se učimo čustvovati in odzivati na dogajanje v okolici ter pridobivamo zdrave življenjske navade. Z igro spoznavamo naravo in sebe. razvijamo svoje mišljenje, oblikujemo navade, stališča in vrednote. Vse to bomo uresničevali tudi s projekti, v katere smo se letos vključili: Mali sonček, Cici vesela šola, Turizem, Mavrični bralček …

 

Za igro, pomoč in, če je potrebno, tolažbo sta nam na voljo Sabina in Franja.

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost