Skoči na glavno vsebino

Mavrični planinčki – Pohod na Sv. Tomaž nad Vojnikom

 

V lepem sončnem dnevu se je 50 mavričnih planinčkov podalo na prvi pohod v okviru Mavričnega planinčka. Naš cilj je bila Planinska koča na Sv. Tomažu nad Vojnikom.
Pot nas je vodila po gozdu po Madrijanovi poti. Otroci so z navdušenjem spremljali planinske znake in uživali pri hoji po listju, s katerim je bila prekrita pot. Otroci so na poti premagovali različne ovire, spoznavali različne cvetlice in iskali planinske markacije, ki so nas usmerjale vse do našega cilja.
Pri cerkvi na Svetem Tomažu nas je pričakal predsednik Planinskega društva Vojnik g. Ivan Muzel, ki je vsakega pohodnika po planinsko krstil. Vsak pohodnik pa je dobil kapico z napisom Mavrični planinec.
Preživeli smo čudovit dan, otroci in strokovne delavke smo bile navdušene in se že veselimo našega naslednjega pohoda.

Mentorica planinskega krožka:
Tina Ošlak

 

Fotogalerija

(Skupno 6 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost