Skoči na glavno vsebino

Gibanje je ena izmed primarnih otrokovih potreb. Z njim otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih, ter razvija zaupanje vase. Otrokom je tako potrebno ponuditi čim več pozitivnih gibalnih spodbud ter jim zagotoviti izkušenjsko bogato okolje, saj se otrok največ nauči preko raziskovanje okolja, v katerem živi in se giblje.
V našem vrtcu si zelo prizadevamo, da vsakodnevno omogočimo otrokom dovolj možnosti za gibanje in se poslužujemo različnih možnosti (igralnic, garderobe, igrišča, okolica vrtca). Otroci, ki domujejo v prostorih stare šole pa uživajo ugodnost, da izvajamo gibalne aktivnosti vsak torek v tednu v telovadnici OŠ Frankolovo, tudi ob sodelovanju z otroki 1. razreda. Otroci se seznanjajo s športnimi pripomočki, tehnikami gibanja, prostorom.
Otroci neskončno uživajo v gibanju in komaj čakamo na ta torek, kjer bomo tekli, se igrali z žogo…

Vzgojiteljica Klaudija Lubej
OE Frankolovo

Galerija

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost