Skoči na glavno vsebino

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

 

Na dan slovenske hrane je tudi pri nas v našem vrtcu potekal tradicionalni slovenski zajtrk, v okviru katerega smo naše otroke in starše ozaveščali o pomenu zajtrka in zdrave prehrane nasploh.

Otroci so na ta dan uživali živila, kot so kruh, mleko, maslo, med in jabolko- vse domačega izvora.

Cilj tega projekta je namenjen osveščanju o zdravem prehranjevanju, prednostih živil slovenskega izvora, lokalni samooskrbi, pomenu kmetijstva in čebelarstva ter trajnostno naravnani uporabi lokalnih produktov v sodobnem in zdravem prehranjevanju.

Lepo smo si uredili igralnico, (svečke, praznični pogrinjki..) povabili goste, da se nam pridružijo ob prijetnem druženju. Zajtrk je potekal umirjeno, ob nežni glasbi in prijetnem klepetu smo z užitkom pojedli kruh z maslom in medom, se odžejali z mlekom, jabolka pa smo prihranili za malico, saj so bili naši trebuščki že polni sladkih in zdravih dobrot.

Poglejte nas v galeriji

 

Vesna Kalčič in Nataša Vivod

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost