Skoči na glavno vsebino

UKREPI V ČASU EPIDEMIJE

Zaradi hitro naraščajočega števila okužb z novim koronavirusom epidemiološka služba Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) prilagaja protokol sledenja stikom oseb s potrjeno okužbo in tako od 17. oktobra 2020 za vse v Republiki Sloveniji velja spremenjeni protokol iskanja stikov okuženih s SARS-CoV-2. Spremenjeni protokol velja tudi na področju vzgoje in izobraževanja, zato v nadaljevanju prilagamo nekatere pomembne dokumente, ki so nam vsem lahko v pomoč pri soočanju z boleznijo ali ukrepi povezanimi z njo.

– Obvestilo za starše otroka, ki mu je bila odrejena karantena po visoko rizičnem tesnem stiku z osebo s COVID 19 v vzgojno-izobraževalnem zavodu
– Navodilo za osebe, ki so bile izpostavljene okužbi z novim koronavirusom
– Tabela za spremljanje zdravstvenega stanja
– Priporočila za osebe v karanteni na stalnem/začasnem naslovu
– Obvestilo za osebe v karanteni doma

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost