Skoči na glavno vsebino

Koordinatorica: Romana SUHOLEŽNIK

Vrtec je ustanova, v kateri vsako dejavnost predvidimo, kjer podpiramo želje in interese otrok ter se zavedamo pomembnosti procesa otrokovega razvoja.
Vzgoja in izobraževanje za trajnostni razvoj nista novi nalogi predšolske ustanove, ampak gre za drugačno perspektivo, ki se osredotoča na nove procese.
Otroci prevzamejo odnos do narave in raziskovanja od vzgojiteljev, staršev in drugih odraslih. Kadar odrasli raziskujejo, postavljajo vprašanja, želijo izvedeti kaj novega, z otroki delijo svoje občutke, se odzivajo na njihova razpoloženja in interese, tudi s tem prenašajo svoj polet na otroke. Pri teh aktivnostih se otrok uči strategij mišljenja in raziskovanja in si pridobiva pozitiven odnos do …
Zato že nekaj let sodelujemo v projektu »PLANETU ZEMLJI PRIJAZEN VRTEC«, ki nam daje še drugo perspektivo sobivanja na Zemlji. Otroci so aktivni udeleženci, ki z bogatimi dejavnostmi razvijajo in pridobivajo nova spoznanja, znanja in odgovoren odnos do žive in nežive narave.

Sodelujeta oddelka, ki ju vodita Romana Suholežnik in Damijana Čretnik.

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost